Svampleksak med rep och tennisboll
Little&Bigger Mushroom Love Skäggriska med Rep & Boll är en rolig och mångsidig hundleksak som bjuder in till både bus och aktivering. Den söta svampdesignen med broderat ansikte gör leksaken extra charmig, medan de olika materialen och funktionerna skapar en varierad lekupplevelse.
Leksaken är tillverkad i mjuk plysch och innehåller både fyllning, pipljud och prasselmaterial för att väcka hundens nyfikenhet. Kombinationen av olika texturer och ljud hjälper till att hålla leken intressant och stimulerande.
Det integrerade repet och den fastsatta tennisbollen gör leksaken särskilt lämplig för dragkamp, kastlekar och apportering. Den passar lika bra för lek tillsammans med husse eller matte som för stunder då hunden vill sysselsätta sig på egen hand.
Fördelar med Little&Bigger Mushroom Love Skäggriska med Rep & Boll
- Rolig svampdesign: Söt skäggriska med broderat ansikte.
- Med pipljud: Uppmuntrar till lek och aktivitet.
- Prasselmaterial: Ger extra stimulans och variation.
- Rep och tennisboll: Perfekt för dragkamp och apporteringslekar.
- Flera material: Spännande texturer som väcker hundens intresse.
- Aktiverande lek: Hjälper hunden att få utlopp för naturliga beteenden.
Vilken typ av lek passar leksaken för?
Leksaken passar särskilt bra för draglekar, kastlekar och apportering tack vare repet och tennisbollen, men fungerar också utmärkt som en mjuk leksak för bus och mys.
Storlek:
33 x 10 x 10 cm
Kom ihåg! Vissa av våra sällskapsdjur är starkare än vi tror. Håll hunden under uppsikt när den leker, och ta bort leksaken om den går sönder. Tänk på att anpassa storleken på leksaken efter hur stort ditt djur är, lagom är alltid bäst!